Zebranie Zarządu w dniu 17.09.2022 odbędzie  się o godzinie 17.00

KOMUNIKAT

Zarząd R.O.D. im. 100 – lecia Zakładów Mięsnych w Toruniu informuje działkowców, że w dniu  od 14.09.2022 do 17.09.2022 roku

nastąpi odczyt liczników zużycia energii elektrycznej i wody na terenie działek .

 

Zarząd Ogrodu prosi użytkowników działek gdzie znajdują się szafki z licznikami elektrycznymi o  obecność oraz umożliwienie dostępu do szafek.

 

W dniu 20.08 2022 odbyl się na terenie ROD im. 100-lecia Zakłądów Mięsnych w Toruniu dzień działkowca

W ramach organizacji odbyly się konkursy dla dzieci i doroslych.

Wyróżniono pięć dzialek o numerach: 110, 136, 116,95,78

Orrganizatorką konkursóww była Wieslawa Brygiert i zespół muzyczny Atut.

Wspanaiala zabawa trwala od godziny 16.00 do 24.00

Fotorelację z imprezy można obejrzeć tutaj -> Dzień działkowca 2022r.

 

 

Kolejne spotkanie Zarządu w biurze ROD im 100 lecia zakładów Mięsnych w Toruniu

odbędzie się 04.09.2022 r. o godz. 10:00

KOMUNIKAT

Zarząd R.O.D. im. 100 – lecia Zakładów Mięsnych w Toruniu

zaprasza działkowców dnia 20 sierpnia 2022 roku o godz. 16:00 na imprezę z okazji:

DNIA DZIAŁKOWCA

Program:                                             

  • Część oficjalna
  • Konkursy
  • Smaczna grochówka
  • Placek drożdżowy
  • Dobra muzyka

 

Serdecznie zapraszamy działkowców wraz z rodzinami.

Zagospodarowanie ROD 

 

1. Chciałbym usunąć drzewo ozdobne rosnące na mojej działce. Czy muszę wystąpić o pozwolenie?


Nie jest już wymagane zezwolenie na usunięcie drzew, których obwód pnia na wysokości 5 cm nie przekracza: 35 cm w przypadku topoli, wierzby, kasztanowca, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego i 25 cm w przypadku pozostałych gatunków drzew. Jeżeli zaistnieje potrzeba usunięcia drzewa, którego obwód pnia jest większy, należy wtedy wystąpić o pozwolenie na jego usuniecie do właściwego organu administracji publicznej. Powinien to zrobić działkowiec, ponieważ to on jest właścicielem wszystkich nasadzeń znajdujących się na działce. Stanowi o tym art. 15 ust. 2 ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.